המטרה המרכזית של נשיא ארה"ב ברק אובמה בביקורו בישראל בשבוע הבא היא לדבר ישירות לציבור ולדעת הקהל, מעל ראשם של הפוליטיקאים הישראלים. במסגרת זו צפוי אובמה להעניק היום לפנות ערב, לפי שעון ישראל, ראיון למגישת המהדורה המרכזית של ערוץ 2, יונית לוי.

לוי לא הגישה בימים האחרונים את מהדורת החדשות כיוון שהיא שוהה בוושינגטון. ההכנות לראיון נעשו בחשאיות, אולם התגלו ע"י המתחרים מערוץ 10 שמחו על כך בחריפות בפני הבית הלבן. הראיון ישודר במהדורת החדשות המרכזית מחר (יום ה') ב-20:00.

כמו כלי תקשורת ישראלים אחרים, גם ערוץ 10 הגיש כבר לפני כמה שבועות לבית הלבן בקשה לראיון עם הנשיא אובמה. בערוץ 10 נימקו את בקשתם בכך שהראיון הקודם של הנשיא ביולי 2010 הוענק לערוץ 2 ולכן זה יהיה רק הוגן לפעול לפי עיקרון הרוטציה.  

פקידים אמריקאים שמעורבים בהכנת הביקור ציינו כי במהלך ביקורו של אובמה לא יהיה זמן לראיונות ומשבצת הזמן היחידה היתה השבוע. לדבריהם, הבחירה בערוץ 2 נובעת מהרצון להגיע למספר צופים רב ככל האפשר. לאור העובדה שהמהדורה המרכזית של ערוץ 2 זוכה בממוצע ל-25% רייטינג לעומת כ-10% של ערוץ 10, הבחירה היתה ברורה.

לצד הראיון לערוץ 2, צפוי אובמה ביום חמישי הבא, לשאת נאום לציבור הישראלי בבנייני האומה בירושלים. אובמה אמר בשיחות שקיים בימים האחרונים עם מנהיגים יהודים-אמריקאים ומנהיגים ערבים-אמריקאים כי הוא מעוניין לדבר על ההיסטוריה היהודית והישראלית ועל הדרכים לשמירה על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.  

למי שצריך תזכורת – הנה הראיון הקודם של אובמה לערוץ 2: