אנשים שישבו בימים האחרונים אצל יו"ר הכנסת לשעבר, רובי ריבלין שמעו את הסיפור הבא: לפני זמן מה, במסגרת שיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין ריבלין, הציע ראש הממשלה שריבלין יפגש עם רעייתו, שרה נתניהו. מטרת הפגישה היתה טיהור האווירה בין השניים אחרי שהתבטאויות כאלה או אחרות של ריבלין בעבר הרתיחו את משפחת נתניהו. ואכן תוך זמן קצר, הוזמנו נחמה ורובי ריבלין למעון ראש הממשלה לארוחת ערב זוגית עם שרה ובנימין נתניהו. 

השבוע, אחרי שפרסם ירון אברהם מערוץ הכנסת כי נתניהו החליט סופית להדיח את ריבלין, התברר שהיוזמה של נתניהו: לאחות הקרעים בין רעייתו לבין ריבלין לא נשאה פרי. ריבלין – שהיה מבין המנחמים בשבעה על שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו, ואף נשא שם דברים חמים וסיפר לנוכחים על הכירותו הטובה עם בן ארצי – נכנס לרשימת פסולי שרה נתניהו ולא מצליח להשתחרר משם. 

במהלך היממה האחרונה, מאז התפרסם דבר הדחתו, שמע ריבלין אחרים משבחים אותו בפניו ושלא בפניו. כותרות העיתונים, שידורי הרדיו ואף שיחת היום בכנסת נסבה סביב הדחתו הברוטלית של חביב הח"כים. הלחץ הציבורי פעפע ובשעות הערב של יום ב' נקרא ח"כ יריב לוין (ליכוד) לתווך בין הצדדים. לוין התחיל לעבוד על הסכמה כלשהי (ובשעת כתיבת שורות אלה אין מדובר בדברים סגורים) על פיה ריבלין יכהן כיו"ר הכנסת במהלך השנה הקרובה בלבד. לאחר מכן יפרוש ריבלין מתפקידו כיו"ר הכנסת ויאפשר לאדם אחר מן הליכוד להתמנות לתפקיד הרם. או אז, ינסו בליכוד להוביל את מהלך בחירתו לנשיא המדינה, אך מאחר וההצבעה לנשיאות הינה חשאית, אין הדבר מובטח. אם ריבלין לא יבחר לתפקיד נשיא המדינה, הוא יוותר בכנסת בתפקיד ח"כ מן השורה עד תום הכהונה. 

ההסכמה, תושג או לא תושג, לא מצליחה לערפל את הרושם המוזר שהותיר הדאבל-דייט ההוא, בין משפחות נתניהו וריבלין. 

פניתי לליכוד לקבלת תגובה ונמסר לי: "בליכוד לא מתייחסים לסוגיה זו". 

פניתי ללשכת ריבלין לקבלת תגובה ונמסר לי: "לפני כשישה או שבעה חודשים נפגשו בני הזוג נתניהו וריבלין לארוחת ערב ידידותית בבית משפחת נתניהו והשיחה באותו הערב עסקה במגוון נושאים. לא דובר שם על תפקיד כזה או אחר."

 פוסטים נוספים אפשר לקרוא בפלוג, הבלוג הפוליטי