ב-10 במאי, ביום שישי, בשעה שמונה וחצי בערב אירעה תקרית אלימה במכון ליווי ברחוב טברסקי 15 בתל-אביב. עדן, העובדת בזנות במקום משחזרת: "יש המון מקרי אלימות וזה היה עוד מקרה אלים שכזה. היו באותו ערב הרבה לקוחות במקום – ערבים ויהודים וחלק מהם היו מסוממים ושתויים. היתה חבורה של לקוחות שאחד מהם התעכב בחדר עם האשה בזנות. נאמר לו שנגמר הזמן והוא לא רצה לצאת מהחדר. החברים שלו שלפו אולרים והתחילה קטטה. הם שברו במקום בקבוקים, זכוכיות עפו לכל כיוון והיתה התפרעות. הם ניסו לדקור את השומר. עובדת זנות ניסתה להתערב ולהגן על השומר. במהלך עימות איתה היא ניסתה להגן על עצמה ולרסס אותם בגז מדמיע אבל זה לא עזר. הלקוחות התפרעו ואחד מהחבורה דקר אותה באופן קשה ביד. הזמנו אמבולנס שפינה אותה".

דובר מד"א מוסר: "ב-10במאי, ב-20:24 בערב שישי, פינו פרמדיקים של מד"א אשה כבת 38 מרחוב טברסקי 15, במצב בינוני עם חתך עמוק ביד. היתה במקום קטטה המלווה בגז מדמיע. האשה קיבלה טיפול רפואי ופונתה לבית חולים במרכז הארץ במצב בינוני".

לדברי עדן, האשה עברה מאז מספר ניתוחים ביד והיא לא עובדת וסובלת מנכות בזרוע.

עד כמה האלימות הזאת של לקוחות בתוך מכון ליווי שכיחה?

עדן: "זה שכיח מאוד. עבדתי בכמה דירות דיסקרטיות ומכוני ליווי ויש הרבה אלימות מצד הלקוחות כלפי נשים בזנות. אלימות מצד לקוחות רווחת גם במכוני הליווי והדירות הדיסקרטיות לא פחות מאשר ברחוב. שומר ומאבטח לא ממש מונעים תופעות כאלה".

מכון הליווי המצוי ברחוב טברסקי 15 ממוקם באיזור המזוהה כזירת זנות פעילה וסואנת. במבנה הפינתי, בו ממוקם מכון הליווי בקומה העליונה, מצויים מצד ימין עוד שני מכוני ליווי נוספים (בפינת תושיה 12). כלומר, במבנה בו מצוי מכון הליווי המדובר, שבו היה האירוע האלים, יש שלושה מכוני ליווי. ממול למבנה הזה, ברחוב תושיה 9, יש מכון ליווי נוסף. במבנה שלצידו מצוי מכון ליווי נוסף. הייתי יכולה להמשיך לסמן עוד מכוני ליווי במתחם הזה אבל נראה לי שהתמונה ברורה דיה. איך כל זה מתקיים לאורך שנים? איך כל זה מתאפשר? איפה המשטרה? איפה עיריית תל-אביב?

מכון הליווי ברחוב טברסקי הוא ותיק מאוד ונחשב לבית בושת פעיל ועמוס. המכון מפעיל כ-8-9 נשים בכל "משמרת", הכוללת 12-14 שעות שבמהלכה הן נותנות שירותי מין לכ- 10 עד 20 לקוחות בממוצע. בספטמבר 2012 הושלכו לעבר מכון הליווי שני בקבוקים עם חומר דליק בניסיון להצית את המקום. בעבר, כשבישראל שגשג סחר בנשים, נקשר מכון הליווי לתופעה. הלקוחות לא בחלו להגיע ולשלם על מין לנשים שנסחרו ודרכונן נלקח מהן. כיום עובדות בו ישראליות, חלקן נשואות וחלקן חד הוריות.

עדן, עלתה לישראל מאוקראינה יחד עם אמה כשהיתה בת 15. היא החלה לעבוד בזנות בגיל צעיר בדירות דיסקרטיות ומכוני ליווי. "מגיעים לקוחות רבים כשהם שיכורים, לפעמים אפילו מסוממים", היא מתארת את שגרת היומיום בעבודה בזנות, "המקום עצמו מספק אלכוהול ללקוחות. הם פוצעים אותך במהלך קיום יחסי מין, מתאכזרים, מעליבים, יורקים לך בפנים, מושכים חזק בשיער, שורטים אותך בגוף ומכים אותך תוך כדי הסקס. גבר יכול לראות אותך במצב רע וכל מה שמעניין אותו זה אם הוא גמר או לא גמר. אם הוא מרגיש לא מסופק – את אשמה. זה הפך לשוק בשר. נכנסים למכוני הליווי בשעות שיא גם אנשים מפורסמים מהברנז'ה – שחקנים, אמנים ובדרנים ואנשים מוכרים. זה הפך לדבר שכבר לא מתביישים בו. הם משפילים נשים, מדברים לא יפה ומתנהגים כמו חיות".

עדן מספרת שבתקופה שבה החלה לעבוד בזנות האלימות לא היתה כפי שהיא כיום. "יש כיום הידרדרות. ניסיתי מספר פעמיים להפסיק לעבוד בזה אבל לא הצלחתי ונשאבתי כל פעם מחדש חזרה לעולם הזה. הלקוחות הפכו לאלימים, לאגרסיביים יותר. הם מרגישים כיום שהכל מותר להם. הם באים משפילים, מקללים אותך, מתעללים ואחר כך מעבירים חוויות באינטרנט ומדרגים נשים בזנות לפי ביצועים. יש מצד הלקוחות המון לעג כלפי נשים בזנות, שימוש בשפה נמוכה, משפילה והכפשות. לקוחות הפכו להיות חיות אלימות. אין במגע איתם שום דבר אנושי. יש לקוחות שלמרות שאני מסבירה להם לפני הכניסה לחדר את המגבלות שלי – מה אני לא מוכנה לעשות – הם לא מכבדים את מה שאני אומרת וחלק מהם מתנהגים בצורה חזירית ומתעלמים מהבקשה שלי, כאילו שאני חפץ. הם מנסים לחדור לי לכל חור ונקב בגוף, כאילו שבחיים הם לא ראו גוף אישה. הם מרגישים שבגלל שהם משלמים אז מותר להם הכל. גברים באים בחמולות, בכנופיות ובקבוצות וזה מתחיל להיות סכנת חיים. יש מקרי אונס ויש דקירות ואלימות ומשום מה שום דבר מזה לא מגיע לתקשורת. הכל מושתק".

מה דעתך על החוק נגד לקוחות?

"אני בעד. אולי אם תהיה חקיקה נגד הלקוח התופעה הזאת תתעדן. היום ההתנהגות של הלקוחות היא בגדר פשע וזה מושתק. אף אחד לא מדבר על הפשעים של הלקוחות, על המחיר הכבד שנשים בזנות משלמות. צריך להגן על הנשים בזנות ויכול להיות שהחוק ירסן את ההתנהגות שלהם".

חוק להפללת הלקוחות יביא בין השאר גם לצמצום תופעת הזנות. זה אומר שזה עשוי לפגוע בפרנסה שלך. אין לך התנגדות?

"לא. אני רוצה לצאת מזה. אולי אם יעבור חוק שיביא בדרך עקיפה לצמצום התופעה אז כך אני באמת אצליח לצאת מהעולם הזה. עד היום לא הצלחתי. זה נהיה קשה ואכזרי ומסוכן ולמרות כל המאמצים שלי אני לא מצליחה להפסיק אולי זה באמת יגרום לי להצליח לעשות שינוי".

תגובת המשטרה: "בתאריך 10.05 התקבלה קריאה אודות חשד לדקירה של בחורה ברחוב טברסקי 15 תל-אביב. בתחקור ראשוני שנעשה על ידי השוטרים שהוזעקו למקום עלה כי מדובר במספר חשודים אשר השתוללו במקום ואף דקרו את אחת הבנות וברחו מהמקום. בפעילות מהירה של השוטרים כולל הקמת מחסומים ופעולות נוספות הצליחו לאתר את רכב החשודים ולעצור את שני המעורבים במעשה. החקירה בתיק זה נמשכת".