טעימת בלנדים לסדרת "מקורה" החדשה של ארקאדי פפיקיאן ומישל רולאן.

ספטמבר 2014 יקב אמפורה.

פעם פעמיים בשנה מגיע יועץ היין הבינלאומי מישל רולאן לביקור בזק בארץ לצורך טעימת יינות חבית ביקב אמפורה, מסדרת  "מקורה", שמשווקת בעיקר לארצות הברית.

מישל רולאן הוא יועץ היין העסוק ביותר בעולם. הוא ידוע כיועץ היין מבורדו. אחוזתו המשפחתית שנמצאת בכפר פומרול נמכרה לא מזמן למשקיע סיני. אולם הכרמים נשארו בחלקם בבעלותו.

התפקיד של מישל רולאן כאשר הוא מייעץ למאות היקבים בעולם הוא לגבש אסטרטגיה ולפתח את תעשיית היין המקומית. גלובליזציה של היין היא מטרתו. הבלנדים הרבים שהוא רוקח ביקבים השונים לא פעם העלו תהייה בקרב מבקרי היין אם אין בעיתיות מסוימת בכך שכל היינות הם בסגנון אחד ומאוד דומים אחד לשני.

מי שטעם חלק מהיינות שמישל רולאן רקח לא יכול להתעלם מהעובדה כי הפרי ביין הוא מקדימה, היין עגול וקטיפתי, העשייה היא בסגנון מאוד מודרני, בינלאומי, והוא נעשה בעיקר כדי להימכר לשוק האמריקאי. ביקורת אחרת היא שהיינות נעשים בעיקר למבקרים שמישל רולאן מעריך ויודע בדיוק מה הם אוהבים ומה הם מחפשים ביין. מישל יודע בהחלט לענות על המתקפות הללו ואומר:  "המטרה הסופית שלי היא להפוך את היין לגדול".

ההתחשבות בלקוח היא חשובה (והלקוח הוא בעל היקב או היינן שמבקש את יעוצו כמובן): "אי אפשר לעבוד עם מתכון כאשר ייעוץ היין ניתן בכל העולם עם סגנונות טרואר שונים. הנוסחה היא להבין את הטרואר, את מזג האוויר, את הלקוחות ומתוך זה לנסות לעשות יין גדול."

 מישל רולאן מייעץ ליינן ארקאדי פפיקיאן בסדרת "מקורה" שהיא סדרת הדגל היוקרתית של יקב אמפורה. חומרי הגלם האיכותיים ביותר נכנסים לבלנד הזה. מדובר במקורה 2008 שזה בלנד של ענבי קברנה סובניון, מרלו וסירה.

מקורה 2008 הוא יין עוצמתי מאוד, עם המון טעמי פרי וריחות מורכבים, שלא נותנים מנוח והפתעות. היין מאוזן ושליו באפטר טייסט שלו בניגוד גמור לעוצמתו בפה. היין בן חמש וכאמור הוא רק בתחילת דרכו. קצת קשה כשטועמים אותו עכשיו להגיד: "טוב נטעם אותו עוד 5 שנים 10 שנים", כי מאוד מרגש לחוות ממנו כרגע בהיותו ילד צעיר, שבועט ומתפרץ ולא יודע מנוח וצריך לחכות שייתבגר כדי לראות לאן הוא לקח את כל ההורמונים שלו ומנווט אותם. מקורה 08 זה יין.

 צילום: אריאל אריאב