חיים גן איש הענבים מארח במתחם התחנה לשני ערבי יין.

יין טוב מובטח, מקצועיות מובטחת גם, כל שנשאר זה רק לבוא וליהנות מיין ישראלי.

 

תערוכת היין של תל אביב בסימן של הכרת הנוזל האדום והלבן הזה דרך האבולוציה של תעשיית היין הישראלית. עולם היין הישראלי עבר מהפכה נרחבת בעשור האחרון. רבות ומגוונות הן הסיבות לחוש גאווה על מצב ענף היין במדינה, ובראשן השיפור העצום ברמת הייננות, הכורמות והיינות המיוצרים בישראל. שמחת תורה נפלה השנה בדיוק בזמן סיום הבציר ותחילתה של שנה חדשה. תערוכת היין תתקיים במתחם התחנה ותהיה בסימן של עבר, הווה, עתיד.

במתחם יהיה אפשר להכיר ולטעום יינות אייקוניים אשר שמו את תעשיית היין הישראלית על מפת היין העולמית, לצד היינות המובילים כיום. לראשונה תוצג במסגרת "חג היין" תערוכת צילומים- "ימי היין" התערוכה תעסוק בהיבטים השונים של תרבות היין, בשפה החזותית של הצילום, החל מצילומים היסטוריים ועד לצילומים תיעודיים, אמנותיים, ספונטניים ומבוימים.

לצד היקבים המסחריים הגדולים שכולנו מכירים יהיו גם יקבי בוטיק קטנים יותר, פחות מוכרים וזו הזדמנות נהדרת להכיר את היינות שלהם ואת האנשים שעושים את היין. לא נראה לי שתפגשו בדוכן של רמת הגולן את ויקטור שונפלד היינן או בדוכן של כרמל את ליאור לקסר היינן מה שכן בטוח זה שתפגשו את הייננים של יקבי הבוטיק שימזגו לכם את היין, ויספרו לכם ברצון על היקב שלהם. רוב הפעמים יהיה משפט שיחזור על עצמו בכל הדוכנים של הייננים הללו "היין נעשה מתוך אהבה". וזה משפט שנכון גם אם היין לא ממש ימצא חן בעיניכם ואני מניח שתתקלו גם ביינות לא משהו אבל זה בדיוק העניין ביינות של יקבי הבוטיק וזה מה שעושה אותם למיוחדים כל כך וזה שהם לא מדויקים, לא טכניים ונקיים עד הסוף, דווקא מרתק אותי יותר מאשר יינות שעשויים על פי הספר ועל פי מתכון. בתערוכה הזו אתעכב על יקבי הבוטיק ועל היינות המיוחדים שלהם. ועל מנת לסגור את הפינה המשפטית, כשאני כותב מיוחד זה לאו דווקא יין גדול או מעולה, הוא יכול להיות גם יין גרוע אבל שווה טעימה על מנת להבין גרוע מה הוא. הרי איך המלכה הלבנה התמימה והצחורה תדע שהיא כזו אם לא תהיה מולה הזונה המסופלסת, ( זה שייקספיר שאל לא אני ).

וניתן כבוד לנשים בחבורת הזאבים בעולם היין ונתחיל עם סיבוב של יינות שנשים יינניות עושות:

לין גולד: ייננית יקב עמק האלה. כששומעים אותה מסבירה על יין אי אפשר שלא להתלהב ולהתרשם מהתשוקה שלה ומהערצה שלה לנוזל הזה. באירוע הזה בחרה לין להטעים את האורחים ברוזה 2013 וזה יין שאסור לוותר עליו בסיבוב, מדובר באחד היינות הסמוקים הטובים וה VFM שיש לנו בארץ. מהאדומים בחרה לין בקברנה סובניון 2012 ולקינוח את המוסקט המחוזק של היקב. 

נעמה סורסקי מיקב דלתון (נכון שהוא יקב מסחרי וגדול אבל נעמה היא בוטיקית קטנה):

הפומה בלאן של נעמה מבציר 2013 הוא יין לבן מענבי הסובניון בלאן שתמצאו בו ניחוחות של ליצ'י, מלון ומעט אשכוליות, יין מאוזן להפליא. עוד בטעימה : פטיט סירה זני, שיראז 2011 ו SGM 2012.

לורי לנדר מיקב צפרירים: היקב נמצא במושב צפרירים שבהרי יהודה. לורי גידלה בעל וחמשה בנים והחליטה לעשות יין עם בעלה שייקה לפני כמה שנים. בפעם הראשונה שטעמתי את היינות של לורי חשבתי שזה מזל של מתחילים אבל במרוצת השנים מתברר שמדובר במקצוענית חסרת מעצורים, אישה שהיא לא ממש שפויה כשמדובר בעשיית יין. לא מתפשרת, דייקנית ובעלת חושים מחודדים לענבים מצוינים. בטעימה : עדולם 12, לבנין 11, פטום 12. לא לפספס.

לינה סלוצקין מיקב קדמא: היקב יושב בכפר אוריה ולינה מתמחה ביצירת יין בשיטות קדומות ובינהן התססת היין בכדי חרס. לינה הביאה את השיטות הללו מגרוזיה ואצלה אפשר לטעום את קופייה 12 ואת ליה 11. השנין בלאן של לינה הוא שונה ומי שחובב ומכיר את הזן הזה  שיטעם.

אלה סקרלבסקי מיקב דוכתא: יחד עם בעלה ד'ר ויטלי הם מייצרים יינות מדהימים בגן יבנה . מדובר ביקב בוטיקי קטנטן מאוד שביקרתי בו לפני מספר שבועות ובמתחם הקטנטן שמייצרים בו יין יש המון אושר בחביות. זה יקב שצריך לשים לב איליו בשנים הבאות הוא מתפתח בצעדי ענק. לא לפספס את השיראז 2012 ואת הקברנה סובניון והקברנה פרנק 2012.

ונעבור לגבריות שבחבורה:

דוד בר אילן מיקב טוליפ: קיבל הכרה הן בישראל והן מחוצה לה כיין בעל איכויות יוצאות דופן. זהו יין בסגנון עוצמתי, שיושן תקופה ארוכה בחביות. זהו יין מרשים בעל צבע בורדו – שחור עמוק וצפוף; מאופיין בארומות של פירות יער בשלים; ובפה הטעם מלא, פירותי ועשיר, מלווה בטעמי שוקולד וקפה.

כל האמור נכתב על היין שדוד יטעים וזהו הסירה רזרב 2011 אף על פי שגם דוד הוא יינן משובח שמאופיין בהמון … ושווה טעימה. היין כמובן היין.

איתי בן חיים מיקב בן חיים: מדובר ביינן ג'ינג'י שרוכב על הרלי דווידסון מדהים. יקב בן חיים הוא יקב משפחתי שיושב ברמת השרון. היקב מושקע ומארח כל שישי עשרות אנשים לחגיגות של יין ומוזיקה לראות ולשמוע את איתי מנגן על הפסנתר זו חוויה אמיתית. היינות של יקב בן חיים משתנים בשנתיים האחרונות והם נהיים יותר נגישים לקהל הרחב. פחות עץ, פחות יישון ופחות עוצמות מטורפות שהעניקו ליינות של בן חיים אין ספור של מדליות בארץ ובעולם. אולם אלו היו יינות כבדים שהתאימו לג'אנר מסויים של אוהבי יין ובעיקר שמתאימים לאוכל כבד. כאמור בשנתיים האחרונות יש יותר התחשבות בקהל הישראלי ובמזג האוויר הישראלי והיינות של היקב יותר מעודנים ושאפו על כך.

פייר מוידובניק היינן של יקב נטופה : פייר עושה יין במצפה נטופה בגליל התחתון. יינן עם חינוך צרפתי במתחם אפשר יהיה לטעום את יינות 2011 – 2012 – 2013.

יאיר תמיר מיקב תמיר: נמצא בגבעת ישעיהו: זה הבציר הראשון שהיקב מוציא. היקב נמצא באזור גבעת ישעיהו. היינות שמייצרים ביקב הם בלנדים אדומים. שמוליק תמיר הוא הכורם והבעלים. יאיר תמיר הוא היינן ודורון רב הון הוא היינן המייעץ ליקב. לראשונה טעמתי את היינות בפסטיבל היין בירושלים לאחר ששמעתי את מחירם נעתקה נשמתי.

ארקאדי פפיקיאן מיקב אמפורה: אמפורה והיינן ארקאדי פפיקיאן. לא לפספס.

אילן זעפרני היינן של יקב אורטל מרמת הגולן: "יין טוב מאדמה טובה". השילוב בין שנים של ניסיון בגידול ענביי יין איכותיים, אהבת היין וחלומו האישי של חבר קיבוץ- הפכו חלום למציאות!

היקב יטעים שלושה סוגי יינות: תל שיפון 2011, געש 2011 והלבן המקסים וייוניה 201. מדובר בויוניה משובח שאין הרבה הצלחות איתו בארץ . חובה לטעום.

יקב רמת הגולן, יקב טפרברג, יקב ארזה, יקב כרמל ובטח עוד כמה יקבים שיצטרפו לחגיגה ברגע האחרון.

לסיכום: לשתות בחכמה ולא לבלוע מה שלא טעים לכם, מים מידי פעם, קצת אוכל ולהזהר ממשטרה להביא נהג מלווה.