שנת 2014 מסתיימת לה ואיתה גם בציר ענבי היין. בשנת 2013 בצרו כ 55,064 טון ענבי יין אדומים ולבנים מסוגים שונים, שזה יוצא פחות או יותר כ 60 מיליון בקבוקי יין בשנה. השנה בצרו יותר גם בגלל שנת השמיטה. השאלה שאף אחד לא עונה עליה כבר שנים זה מי לעזאזל שותה את כל היין שמייצרים בישראל? התצרוכת לא עולה על 5 ליטר לנפש חוקית לשנה, היצוא עומד על 20% שזה מתאזן עם היבוא שעומד גם כן על 20%. אם שואלים את בעלי היקבים לגבי כמות היין שיש אצלם במחסנים אז כולם ללא יוצא מן הכלל מעידים כי חסר להם יין וזה סוג של בדיחה שכולנו יודעים שהם לא ממש מדייקים (וזה בלשון המעטה) כי רק צריך להסתכל איזה שנות בציר מככבות בחנויות היין ולדעת שאם אותם עדיין לא הצליחו למכור אז מה עם היין משנים מאוחרות יותר? כמובן שמעידים על כך גם כל המבצעים של 3 או 4 בקבוקים במאה שקלים, ובראש השנה הנוכחי אף מצאנו 6 בקבוקים במאה שקים וכן גם רשת זר פור יו יצאה במבצע שמי שקונה זר פרחים מקבל בקבוק יין (אפילו טוב) בעשרה שקלים.

יש המון, אבל המון, יין במחסנים וריבוי היקבים, ריבוי הנטיעות, חוסר פיקוח בסיסי לגבי כמות היין גורמת לענף להיתקע עם מיליוני בקבוקי יין ללא קונים. אין באמת שיווק אינטנסיבי או מאמץ משותף של היקבים לעשות משהו בנידון. מועצת גפן יין ערוכה עם תוכנית פרסום ושיווק יין ישראלי בארץ ובעולם אולם בגלל חוסר תקציב ומלחמות של יקבים גדולים אלה באלה שום דבר לא באמת זז. אולי כדאי לצחי דותן מנכ"ל מועצת גפן יין לנסות להעביר חקיקה בדיוק כמו אצל ענף החלב בארץ שבו יש מכסות ויש פיקוח כמה חלב כל רפת נותנת על מנת לשמור על פרנסתם של העמלים ולשמור שהענף לא יקרוס.

זה רק עניין של זמן עד שהענף יהיה במשבר קטסטרופלי. שנת שמיטה 2015 קצת תיתן אוויר לנשימה ליקבים הגדולים שישכילו אם יבצרו רק יינות פרימיום ואת הענבים שממנו מפיקים יינות זולים באמת ישמטו ולא יעשו יין זול השנה אלה יגמרו את היין שבמחסנים ויוכלו לתעל את הכסף שחסכו בבציר לטובת שיווק, פרסום וקידום תצרוכת היין שלהם.

מה עוד היה קיצוני ב 2014? המלחמה בעזה והיקבים בקו האש מגדרה דרומה חוו בצירים תחת אש וגם מצב רוח מחורבן שבטח משפיע על העשייה. מני פאר הלך לעולמו וזו מכה רצינית וכואבת עבור ענף היין. דווקא  מבחינת מזג האוויר השנה הייתה שנה מצוינת לגפנים, לא היו מתקפות חמסין והגשם שהגפן זקוקה לו נראה כי ירד בדיוק בזמן כדי לא לפתוח מים בכמויות גדולות.

הבציר כבר מאחורי הבוצרים והכורמים והכדור עובר עכשיו לידיהם של הייננים והיינניות אשר כל אחד בדרכו ובהשכלתו ינסה לרגש את כולנו ביינות משובחים.

חומרי גלם טובים כבר יש להם ביד, אז בואו נקווה שמשפטו של תומאס דלוני "אלוהים שולח את הבשר, והשטן – את הטבחים", לא יהיה רלוונטי עבורם באינטרפטציה קצת שונה שאומרת: אלוהים מעניק לנו את חומרי הגלם והשטן את הייננים.

אז איך להם ולהן הייתה שנת הבציר הנוכחית 2014 ולשאלתי: איך היה הבציר מבחינתך השנה? להלן תשובות חתך מהיקבים מהצפון ועד הדרום:

לין גולד מיקב עמק האלה:

סיכומי בציר: מבחינתי עוד טיפה מוקדם לסכם ממש, היום רק עשינו פרס אחרון, אבל בכל זאת: בסך הכל זו שנה שנראית די טוב. מאוד ארומטית ללבנים, עם הבשלה הדרגתית ויציבה לאדומים. יחד עם זאת ברמת בריאות הגפן היו כמה אתגרים לאורך העונה. מבחינת כמויות עשינו טיפה יותר, בעיקר לאור יבולים מאוד נמוכים שנה שעברה שייצרו מחסורים גדולים ביין של 2013 והכנה לשנת השמיטה. אלכוהול – אני בוצרת לפי טעמים ומוכנות, פחות מבוהלת מ% גבוה על התווית, כך שלא צופה שינויים דרמטיים.

שוקי ישוב מיקב עגור:

הבציר נגמר כמו כל בציר בהקלה גדולה- "עברנו עוד אחד". מי שצריך גם למכור את היין שלו יום אחד צריך להגיד "היה בציר נפלא מאי פעם". תכלס- ליינן קשה להגיד בהגינות אלא כחלוף חודשים מספר. העובדות נראות בסדר גמור: הענבים הבשילו היטב וכמי שיודע ענבים ויין אני חושב שעשיתי מה שצריך לעשות. גם התסיסות הסתיימו להן ביובש מוחלט ולא התמהמהו. ועכשיו צריך לחכות לניסים שלא ניתן לראותן בעין בלתי מזוינת בעליל, והן יתרחשו. את החופשה שלי בפיימונטה בתחילת דצמבר הרווחתי ביושר.

צביקה פנטי מיקב אליגוטה:

שנה קצת מורכבת אפשר לאמר, הקיץ האחרון היה נעים במיוחד לגפנים, לא היה חם מדי והלחות לא חסרה, גפנים אוהבים את זה והתגובה הייתה בהתאם – הענבים הגיעו לרמת סוכר אידיאלית עוד לפני שהגיעו להבשלה פנולית. זה אילץ אותנו להמתין בסבלנות להבשלה ולבצור ברמות סוכר גבוהות במיוחד. היינות השנה יצאו מעולים כרגיל וגם נוספו זנים חדשים כמו ברברה, פינו נואר ופטיט וורדו. עם חוויה אתה מחפש תבוא לכאן.

אבי וורטמן מיקב וורטמן:

הבציר היה טוב מבחינת איכויות, תנובה נמוכה יחסית, הבשלה טובה. סוכר ממוצע (חלק מהזנים יותר גבוה, בחלק יותר נמוך). מבחינת כמויות ייצור – 20,000 בקבוקים.

 דורון רב און מיקב ספרה:

בציר טוב ומאוזן. הבשלות טובות, התחיל יום לפני 2013…זה נחשב הקדמה (מחייך). הסוכרים אצלי ביקב בכל מקרה נמוכים, מגדל בכרם לבשלות טובה ובציר מוקדם,כך משמר חומציות טבעית וסוכר נמוך. מציע שיזדמן לך תבוא ונטעם יינות גולמים יחדיו זה מרתק.

גידי סיידא מיקב לוריא:

בציר מעניין מאוד, בעיקר ללבנים שנהנו ממזג אויר סגרירי ללא שרבים מיוחדים שפירקו חומצות, ההבשלות היו אחידות. מבחינת סוכרים: הבריקסים התקדמו יפה למרות שהייתה תקיעה קטנה בהתקדמות, לבסוף בצרנו אדומים ב24-25.5 בריקס. החומצות היו מאוזנות ולא היה צורך בשום תיקון חומצה בענבים שקלטנו ללוריא. סה"כ בציר מאוזן ובזמן, שירז הגיע בזמן, לאחר מכן המרלו ולאחר מכן הקברנה והסנגובזה והברברה. הסדר בזמני הבציר אפשר להתסיס את הענבים אחד אחרי השני ולהגדיל כמויות ייצור עם קנייה מעטה של מיכלים נוספים. כמות הייצור גדלה בעקבות השמיטה שנה הבאה ונגיע ל10000 בקבוקים השנה.

לורי לנדר מיקב צפרירים:

שאלה שקשה לענות בפשטות (אתה כבר מכיר אותי, לא עונה בקיצור). כאן בגדול כן. היה יותר פרי באופן גורף לעומת השנה הקודמת שהיה פחות מהממוצע . כולם רבו לקבל את מה שהזמינו. הבציר הקדים. אולי פחות אלכוהולי מ2013. דגש על הפטיט סירה, המרלו והזינפנדל שהיו מאוזנים ועשירים. הייתי greedy השנה וכפי נראה שנעבור את ה6000 בקבוק.

אסף לוי מיקב בזלת הגולן:

מה שיפה השנה לפי דעתי זה שהאלכוהול גבוה והחמוציות גבוהה מה שמעיד על החורף הקר שהיה לפי מיטב הבנתי. הכמויות היו כרגיל אצלנו למרות שהבנתי שבמקומות אחרים היו מאוד נמוכות (בעיקר לבנים).

רמי בר מאור מיקב בר מאור:

קשה באמת לדעת את האיכות. הזמירות החזקות שעשיתי בפברואר, בידיעה כי השנה מוקדם יחסית מעונות קודמות יהיה מחסור במים למרות חורף קר יחסית עם התעוררות רבה של עיניים, הוכיחה עצמה בצמצום היבול. צמצום היבול איפשר רצף הבשלה טוב מבשנים קודמות שבהם היו עצירות רבות. חוסר ההשקיה בכרמים הופך אותי לסטיית תקן בכל הקשור לנסות ולהציג את שנת הבציר הנוכחית ביחס להרבה אחרים, כך נראה לי. המקשר והלא מקשר בין הכרמים הוא כדלקמן: קברנה פרנק הציג כמות גדולה משנים קודמות ב20%, מרלו הציג כמות גדולה של 40% משנים קודמות, סירה הציג כמות קטנה ב15% משנים קודמות, קברנה הראה כמות קטנה ב15% משנים קודמות. סוכרים נמוכים משמעותית עקב הבשלה פנולית טובה וטמפרטורות נמוכות שאיפשרו בצירים אשר פרוסים על כל העונה וחיתוכי בציר צבע פנומנלי עקב חומציות טובה. בסה"כ השנה יקב בר-מאור הפיק 12 אלף בקבוקים, ושלושה זנים חדשים לחלוטין נכנסו למגרש הניסיונות שלי.

ערן פיק מיקב צרעה:

בציר 2014 התחיל בסוף יולי עם בציר שרדונה מכרם שורש ונגמר לפני כשבוע עם סחיטת ענבי האוזלטה. הבציר היה טוב, ענבים טעימים, נתונים טכנים טובים וללא תקלות (נראות לעין). מקווה שאלוהי המאלולקטית יגיע במהרה, ונוכל להמשיך להוריד את היין לחביות לתחילת תקופת ההתבגרות. חותם על בציר כזה בכל שנה.

אילן זעפרני מיקב אורטל:

שנה מעולה. סוכר נמוך, אלכוהול נמוך, פרי מדהים השנה. בעניין כמויות בצרנו השנה שלושים ושש טון של ענבים מעולים.

רמי נעמן מיקב נעמן:

לגבי סיכום השנה המשוגעת הזו (כמעט כמו 2010) – אירוע מזג אוויר חריג ביותר בדצמבר ואחריו חורף שחון למדי הביאו לחוסר אקוטי במים בשכבות הנמוכות של השורשים. זה חייב השקייה כפולה ומכופלת בתקופת הפריחה עד הווריזון (שינוי הצבע). אוגוסט החם אולם ללא חמסינים, הביא לריצה באחוזי הסוכר – לפעמים לפני ההבשלה הפנולית של הטעמים בענב. מי שממתין כמוני להבשלה הפנולית – בצר את הקברנה סוביניון למשל באחוזי סוכר גבוהים מהמקובל עלי – אבל עם הבשלה פנולית נפלאה. המרלו השנה עם צבע וטעמים ללא תקדים. הפטי וורדו כנל. שנה מעניינת!

 

מיטל דמארי מיקב מידבר

בציר מוצלח לבנים ואדומים הגיעו בנתונים טובים מאוד. גדלנו השנה בכמות הלבנים, חלקות שהגיעו לניבה השנה של שרדונה, שנין בלאן ויונייה אותו בצרנו לראשונה השנה מהמדבר והוא מקסים. באדומים הקברנה הפתיע אותנו השנה והבשיל לפני הסירה. יבולים מאוזנים הכרם יפייפה, ביקב העבודה הייתה מאתגרת ומעניינת, כל מיני משחקי תסיסות וכדומה… כרגיל, כיף. הענבים נבצרו ברמת סוכר לא גבוהה מידי החומצות היו גבוהות ברובן כך שהייתה לנו יותר יכולת משחק בהבשלות. זהו בגדול….

ערן גולדווסר , יקב יתיר 

מוקדם עדיין לדעת איך יהיו יינות הבציר הנוכחי, אך אני מקווה שיהיה טוב כמו שהוא נראה כרגע.

החורף והאביב של הבציר האחרון היו גשומים מהרגיל ותקופת ההבשלה הייתה נוחה יחסית בחודשים יולי-ספטמבר. במקרים רבים השנה היה צורך בדילול פרי בכדי לשמור על רמת יבול איכותית.

בציר הענבים הלבנים החל ב- 28/7, המועד הרגיל פחות או יותר. בציר הענבים האדומים התעכב ב- 7-10 ימים. האיכות בשלב מוקדם זה טובה מאוד. השנה בצרנו לראשונה את הזנים טנאט וגרנאש. התוצאות הראשוניות מעודדות. ביקב מתכוונים להשתמש לראשונה בשני מכלי בטון (5000 ליטר), שנרכשו השנה, לאחסון יין אדום.

 יותם שרון, יקב טריו

הייתה עונה די מתונה באופן יחסי, ללא עומסי חום קיצוניים וסה"כ ההבשלות היו טובות. הלבנים מוצלחים עם רמת חומצה טבעית נהדרת וארומות טובות. רמות הסוכר באדומים התפתחו במהירות והיה פער גדול בין ההבשלה הסוכרית לפנולית אשר גרם להמתנה להבשלה מלאה של הטעמים והפוליפנולים. רמות החומצה נשמרו בצורה יפה הודות למזג האוויר המתון. הענבים נבצרו בבשלות טובה אך הבציר המאוחר יחסית הפך את התסיסות יותר קשות לניהול.