תערוכות היין זו סוג של אוננות בסה"כ:

כל מה שאתם צרכים זה להחליף את המילה אוננות בצמד המילים תערוכת יין במשפטים הבאים שנלקחו ממאמר של ד"ר בני שכטר. 

"באוננות אין מדד מדויק המצביע על כמות "נורמלית". יש כאלה שמאוננים פעם ביום או כמה פעמים ביום ויש שמאוננים לעתים רחוקות יותר. עם זאת, ישנם מצבים שבהם האוננות מפסיקה להיות נורמלית ומתחילה להוות בעיה. הבעיה היא לא בהכרח מספר הפעמים שאדם מאונן אלא הנסיבות שבהן הוא מאונן."

רבות כבר נכתב על שפע תערוכות היין שמתקיימות כל שנה ברחבי הארץ. כל עיר מתפארת בתערוכה שלה, על פניו מדובר באירועים מכובדים ושמחים שציבור גדול נחשף ליין שברובו ישראלי אז מה בעצם הבעיה: תערוכות היין אמורות לקדם את היין האזורי והארצי ולהגדיל את תצרוכת היין המקומית. תכלס התערוכות לא עומדות בציפייה הזו כי בעשור האחרון לא עלתה תצרוכת היין היא עדיין עומדת על סביבות 5 ליטר בשנה ברחבי הארץ ועל פי חנויות היין העיר תל אביב צורכת 18 ליטר בשנה. יקבים עדיין שבויים בפנטזיה שתערוכות ימכרו להם את היין ושוב זה לא באמת קורה , נכון מלאי היין מצטמצם אבל זה בגלל שהם מוזגים חינם את היין לבאי התערוכה. היקבים בדיל שלהם עם מפיקי התערוכות לא מקבלים אגורה על זה שהם מגיעים, להפך הם משלמים דמי דוכן משלמים למוזגים המקצועיים ובטח לעוד כמה גורמים וכמובן הם מוזגים את היין חינם. המון יין נשפך בערבים כאלה. מדובר בעצם בבר הכי זול בעיר, האורחים קונים כרטיס במחיר של 80 שקלים או במכירה מוקדמת ובקופונים ב 50 שקל, מקבלים כוס וקדימה שותים עד כלות או כלוט.  היקבים בבעיה הם רוצים וזקוקים לחשיפות האלו ולא באמת יכולים לעמוד בלחץ של משרדי יחסי הציבור שמבחינתם זו דרך לחשוף את היקב ולומר ליקב שהנה הם עושים את העבודה שלצורך זה נשכרו.  בשנתיים האחרונות אני יותר ויותר שומע מאנשי השיווק של היקבים שדי זה עובר כבר את הגבול, אי אפשר לשפוך כל כך הרבה יין ולא להרוויח מזה ואי אפשר לראות כל כך הרבה תערוכות יין לא מקצועיות ובשנים האחרונות אנחנו רואים פחות ופחות יקבים בעיקר הגדולים שנמנעים מלהגיע לתערוכות מיותרות. רב היקבים שמגיעים לתערוכות הללו בשנים האחרונות הם יקבי בוטיק שחושבים שזו הדרך לקדם את היקב שלהם. ייקח להם עוד פעם פעמיים של תערוכות להבין שהם מפסידים.

אז מה לעשות בעצם שמצד אחד כן רוצים חשיפה ומצד שני אין הרבה שיניים פרקטיות לתערוכות היין.  אפשר להחליט שאסטרטגית בוחרים רק תערוכה אחת בשנה ובה להשקיע את מירב יחסי הציבור והפרסום. זו צריכה להיות תערוכה מקצועית שמתאימה בדיוק לצרכי היקב וצריך לקחת בחשבון איזה יקבים משתתפים, באיזו עיר, מי קהל היעד, מי המארגנים ואיזה אינטרס עומד מאחורי זה, צריך להתכונן טוב טוב ולא רק להביא יין לתערוכה, לדאוג לגייס כמה שיותר לקוחות חדשים שאהבו את היין שלכם, לדאוג לשמור על קשר עם הלקוחות. להשתתף בתערוכה זה ללא ספק מכובד ומרשים ויש המון הילה סביב זה ולכן חייבים לבחור את האחת שתיתן לכם את מירב החשיפה והפרסום כדי לגייס עוד לקוחות למועדון שלכם. זו מטרת התערוכה.

אם למועצת גפן יין היה מספיק השפעה על היקבים הגדולים אולי היה אפשר לחשוב על רעיון שבנינו הוא די פשוט ומאוד קל לביצוע. יש לנו 4 -5 יקבים גדולים ששולטים על תעשיית היין בישראל. יארגן לו כל יקב תערוכה אחת בשנה שבה הוא יאמץ את היקבים שנמצאים באזור שלו ויחד יציגו את היינות האזוריים. רמת הגולן יזמין את פלטר, בזלת הגולן, אסף, וכולי , כרמל יזמין את היקבים שנמצאים באזור זיכרון, ברקן יזמין את יקבי הרי יהודה וכך הלאה ויחד הם יוכלו גם למנף את האזור, גם לחסוך אלפי שקלים מכל יקב ואני מניח שגם המקצוענות תהיה ראויה. רעיון.

 

תערוכת היין מטה יהודה מיני ישראל 2014.

זו תערוכה אזורית שמתאגדים בה רק יקבים מהרי יהודה והוא חלק ממורשת שמנסים להרים במועצה האזורית ובהצלחה די רבה ראש המועצה האזורית מר משה דדון שבאמת אוהב יין ומזהה כבר שנים את הפוטנציאל של יקבי הבוטיק שבזכותם מגיעים לטייל באזור אלפי אנשים שמקדמים את התיירות באזור זה. היקבים שהשתתפו בתערוכה וישמחו לראות את המטיילים שיגיעו בחודש הקרוב הם:  יקב טפרברג, יקב כץ, יקב קדמא, יקב כרמי יוסף, יקב מוני, יקב נבות, יקב שורק, יקב לטרון, יקב צרעה, יקב נבו, יקב בר גיורא, יקב סוסון ים, יקב כרם ברק, יקב קטלב, יקב צובה, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב ענתות, יקב עגור, יקב קלע דוד, משק יין הנס שטרנבך, יקבי עמק האלה, יקב לה טרה פרומסה, יקב יפו, יקב שריגים ויקב צפרירים.

 כל יקב והסיפור המיוחד לו :

 יקב טפרברג: הוא יקב מסחרי גדול ששני הייננים שבו עושים יחד יינות מיוחדים ושווה להתעכב דווקא על הזנים הפחות מוכרים מקברנה ומהמרלו.  ליקב אין מרכז מבקרים אבל יינותיו נמצאים כמעט בכל מקום.

 יקב כץ: יקב בוטיקי קטן שנמצא במסילת ציון אפשר למצוא ביקב יינות שנעשים ללא בי סולפיט והמקום מציע ארוחות בוקר וסיפורי יין מרתקים.

 יקב קדמא: נמצא בכפר אוריה. היקב מיישן את יינותיו גם בכדי חרס גדולים עם יעוץ של ארקאדי פפיקיאן, לאחרונה הובזר היקב ביינן צעיר בינתיים הפנים היפות שלו והחיוך עשו עלי את הרושם הראשוני הנכון אבל נחכה לראות מה הוא יודע לעשות. בתערוכה טעמתי בלנד שעשוי מסנג'ובזה ומרלו ביחסים שווים. המרלו הגיע מעמק האלה הסנג'ובזה מאלון הגליל ושנת הבציר 2013. מדובר ביין שונה לגמרי מכל מה שטעמתי שמיוצר ביקב קדמא. היין פירותי מאוד, מאוזן מאוד, מאוד אהבתי את השילוב של שני הזנים ואת זה שהוא לא דחוס בעץ . שאפו , לא לפספס את היין הזה.

 

יקב כרמי יוסף ברבדו: אזור כרמי יוסף אחד האזורים היפים בארץ, היקב שודרג בחדר טעימות חדש שצופה מהגובה לכרמים ולמטעים שיש מסביב. סיפורי יין מפרופסור בן עמי וטעימות יינות יש כל שישי.

 

יקב מוני: נמצא בדיר רפאעת מערבה מקיבוץ צרעה. מקום מדהים לבקר בו ולטעום את יינות היקב ושאר המוצרים שהיקב עושה . ליקב יש יינן חדש ששון בן אהרון שאת יינותיו נוכל לטעום רק בעוד שנתיים שלוש בינתיים בבקבוקים יש את היינות המצוינים של סם סורוקה.

 

יקב נבו: נמצא במושב מטע היינן נבו חזן הטעים את הויוניה שלו. מדובר ביין ויוניה שעושה בית ספר לכל האחרים שנמצאים על המדף מזן זה. שאפו. לא לפספס.

 

יקב קלע דוד: נמצא במושב גבעת ישעיה והיינן הוא עמוס ברזילי: לא מדובר בדוד שהרי דוד היה יפה תואר מדובר ביקב  שנכון היה לקרוא לו גולית. היינן הטעים שני סוגי יין בדוכן ולצערי לא מדובר ביין (הנוזל אכן היה מיץ ענבים ) אבל אי אפשר לקורא למה שטעמתי יין. אני אפילו לא יכול לנתח אותו מבחינת פגמים ביין כי הרי כתבתי שזה לא יין, אני לא יכול לנתח אותו על פי הפרמטר הכי פשוט של טעים לא טעים כי נראה לי שבשביל הנוזל הזה צריך להמציא מונח חדש של טעים לא טעים. אלו יינות שלא ראויים לשתייה או לבישול לא בטוח שאפילו לחומץ. מדובר ביין שאם ייטעם על ידי אנשים שלא מבינים ביין וזה להם הפעמים הראשונות לחוות את היין באחד מהסיורים שמציע פסטיבל הרי יהודה החודש זו פגיעה אנושה לחיך ולדעתם על היינות בכלל. ייגנזו היינות והיינן ישמע בזיונו ידום וישתוק.

 

יקב קסטל: היינן אלי בן זקן. מסורת מפוארת של יין משובח. שרדונה, ושני בלנדים, בשנים טובות יש גם רוזה. אחד מהיקבים היפים בארץ.

 

יקב לה טרה פרומסה: נמצא בקיבוץ גת. במקום יש מסעדה בה משלבים אוכל הודי בניחוח איטלקי ויחד עם יינות היקב זו חוויה מדהימה . לא לפספס.