שף אייל לביא : השף של היין הישראלי

רוקח 73  חוזרת.

שף אייל לביא הוא מסוג השפים שמתאהבים בו בשנייה, תמיד מחייך, תמיד מקשיב ואוהב את מה שהוא עושה , פשוט לענג אנשים עם אוכל טוב ויין משובח.

רוקח 73 חוזרת לאחר חופשה קצרה של מתיחת פנים עיצובית מקסימה והיא הולכת להיות מאוד חמה בחורף הקרוב. מנות הדגל של אייל לביא ברוקח 73 ממשיכות להיות גולת הכותרת לצד מנות עונתיות חדשות. הביסק הסרטנים הנפלא והפאייה מלאת פירות ים טריים שבאים בול בטריותם בחורף. יותר מהאוכל  מעניין תפריט היין המרשים שיש במסעדה ולאחר שראיתי את מקרר היין ואת הקירות שממלאים את חלל המסעדה ביינות ישראלים אי אפשר שלא להתפעל. אייל הוא ללא ספק מקפיד לפרגן ולקדם את היינות הישראלים של יקבים מסחריים לצד יקבי בוטיק.  עושר עצום של בלנדים ויינות זניים מוקפדים פשוט גורמים לגאווה.

היקבים שנמצאים בתפריט הם רבים וביניהם אפשר למצוא את:

יקב שאטו גולן שמקבל במה מאוד מכובדת בתפריט היין ואף יככב שם עם יין חדש שיהיה פתוח לכוסות. יקב סוסון ים שמלווה את איל לביא בשאר מסעדותיו גם כאן יהיה אפשר לפגוש את אנטואן של זאב דוניה , יקב קסטל עם שלושת יינותיו המשובחים. השרדונה, הפטיט קסטל והגראנד קסטל, יקב קלו דה גת עם הראל שמתומחר נפלא, צרעה עם המדהימים של היינן ערן פיק שהלבנים שלו מתאימים נפלא למנות פירות הים, הרוסאן המדהים של יקב תבור שמבחינתי צריך להיות האפרטיף בכל ארוחה ומדובר בזן חדש יחסית שיקב תבור עשה ממנו פלאים,  הפינוטאז' של ברקן ויקב רמת הגולן עם הירדנים הבטוחים שמתאימים לאוכל כמו כפפה ליד, יקב ברבדו גם הוא עם השרדונה והשיראז שילוו יופי את מנות הפאייה והדגים, אמפורה ופלטר ועוד ועוד והרשימה ארוכה.

ואכן מדובר ברשימה רצינית, מאוד מכובדת שמתומחרת הגיוני  ומאפשרת ליהנות מיין ישראלי לצד מנות משובחות. שאפו חבר יקר ושיהיה המון בהצלחה . אוהב.