הבלוגר האנונימי "אישתון" שנמצא תחת חקירה של משטרת ישראל והמשטרה הצבאית בנוגע לתחקיר שפרסם בבלוג שלו על ההתאבדויות בצה"ל פרסם הערב פוסט חדש בדף הפייסבוק שלו ובו הציע לרשויות הצבא ולמשרד הביטחון עסקה מפתיעה.

תחת הכותרת "24 שעות – 126 שמות" כותב "אישתון" כי הוא יהיה מוכן להודות בכל החשדות נגדו ואף לשבת בכלא, אם משרד הביטחון יפרסם תוך 24 שעות – עד מחר (יום ג') בשעה 21:30 – את מלוא המידע שבידיו לגב שמותיהם של 126 חללי צה"ל מהשנה האחרונה בתוספת סיבת המוות של כל אחד.

וכך הוא כותב:

"היום שבעה חודשים אחרי יום הזיכרון, בו הכרזתם על 126 חללים. קחו לכם 24 שעות. אם תשחררו עד מחר בערב רשימה עם 126 שמות ורשימה מקבילה עם 126 סיבות מוות לצד התאריכים של הארוע, שהתוכן שלהן אמיתי, ותתחייבו לשחרר את הרשימות מאז קום המדינה תוך שבוע וכמו כן תוציאו הודעה רשמית של משרד הביטחון כי מעתה תשחררו את כל הרשימות העתידיות, אני אודה באשמה בסעיפים המיוחסים לי כרגע ואשב בכלא מבלי להגיש ערעור (למרות שאינני אשם). מילתי היא שבועתי".

"אישתון" כתב כי החקירה נגדו נמשכת, אך היא עוסקת "בעבירות טכניות ושוליות". לדבריו, גם מי שלא מסכים עם דרך הפעולה שלו, "חייב להבין את ההבדל בין גודל החשיבות של ה'עבירה' שלכאורה ביצעתי כיחיד, אל מול המחדל והחוסר במידע העצום, מצד המדינה".

כמה שעות קודם לכן פרסם "אישתון" פוסט נוסף בעמוד הפייסבוק שלו ובו סיפר כי עבר היום (יום ב') חקירה נוספת במשטרה, במהלכה דרשו ממנו שוב חוקרי מצ"ח למסור את המידע שבידיו, שלדבריהם הוא בעל אופי ביטחוני. הוא סיפר כי חוקרי המשטרה חיפשו בביתו, החרימו לו ציוד, ערכו לו חיפוש גופני ועוד, אולם סירבו להראות לו צו שמאשר להם לבצע זאת.

"אישתון" טען כי חוקרי המשטרה מוסיפים לתיק נגדו עוד עבירות חדשות, שכלל אינן נוגעות לחקירה המקורית נגדו, אלא נועדו אך ורק כדי לאיים עליו ולהפעיל לחץ. "על השולחן מונח עכשיו כבר קלסר גדול עם דפים, מעטפות וצילומי מסך המתעדים התקשרויות שלי בעולם הוירטואלי", כתב הבלוגר. "מיוחסות לי כבר יותר עבירות כתוצאה מהחקירה, מאשר עבירות כתוצאה מהפעילות שלי בבלוג".

הבלוגר כתב כי החוקרים הזהירו אותו שכל מילה שהוא אומר בפומבי על החקירה היא מבחינתם שיבוש הליכי חקירה. "היום נאמר לי שאולי יחייבו אותי ב-5000 ש"ח כי דיברתי על החקירה – לא על התוכן שלה – אלא בכלל זה שכתבתי אזהרה בבלוג על כך שאני תחת חקירה", כתב "אישתון" בדף הפייסבוק שלו. "תוך כדי, הם לא מפסיקים לומר לי שאני סתם עושה דרמה מכלום או כפי שאמרו למעריב בשישי גורמים בצבא: 'הוא מנסה לעטוף במעטפת רומנטית את העובדה הפשוטה שהוא החזיק מסמכים שהודלפו לו מתוך הצבא'".

עכשיו הם מאשימים אותי כאילו פעלתי באפלה או משהו. מסביב לחקירה שלי עומדות שאלות ובעיות של מנגנונים ענקיים שלא חוקרים ומספרים שלא מסתדרים ואיכשהו המערכת והחוקרים מצליחים להשאיר את המבט רק עלי… אגף ההנצחה כושל בתפקיד הראשי שלו? לא מעניין. משרד הביטחון מפרסם מספר כאשר אין לו שמות המקבילים למספר הזה? לא מעניין. בן אדם אחד בישראל הדליף חומר לא מסווג שאין בו שום סכנה ביטחונית? חייבים לחקור!!!".