כשהפרשן הבכיר של העיתון "ישראל היום", דן מרגלית, פתח את העיתון בבוקר הוא הופתע שהמאמר אותו כתב ערב קודם לכן לא הופיע בעמוד הראשון, כפי שקורה בדרך כלל. המאמר גם לא הופיע בעמוד השני או השלישי. למעשה, היה צריך לדפדף לא מעט כדי למצוא את המאמר אי שם בעמוד 37.

הסיבה לכך שמאמרו של דן מרגלית, עיתונאי מנוסה ומוערך, זכה לקבורת חמור והוסתר בעמודים הפנימיים היתה תוכנו. תחת הכותרת "תזזית מיותרת סביב כחלון" מתח מרגלית ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודיע בפתאומיות על מינויו של השר הפופולארי לתפקיד יו"ר מנהל מקרקעי ישראל.

וכך כתב מרגלית בטורו:

"…ההודעה פגומה. מפני שראש ממשלה אינו ממנה פקיד בשם הממשלה שתוקם אחרי הבחירות. גם מפני שנועדה להתבצע בעוד שישה חודשים. אם מצוקת הדיור כה גדולה, שצריך להודיע על המינוי שתי יממות לפני הבחירות – מדוע לא מייד? מדוע רק אחרי שיחזור ממסעו בארה"ב?

"…זו הודעה המצביעה על דאגה גדולה בחוגי הליכוד. היא לא תצלח משום שתתפרש כבהלה, ולא כפתרון למחיר הדירות. היא רעה מבחינה מוסרית, מפני שמה היא אומרת על כחלון?"

מרגלית המשיך בביקורת שלו על נתניהו:

"…הכל אירע מפני שלפתע פתאום, באחת, כמו באבחת חרב, פקדה רוח גדולה של תזזית את מערכת הבחירות שנראתה מונחת בכיסו של נתניהו.  

"…נותרה יממה לפתיחת הקלפיות. יהיו מאמצים של הרגע האחרון. אבל הליכוד חייב להירגע. ממילא יהיה גדול מכל גוש אחר, וממילא תכסיסים כאלה אינם מוסיפים דבר. אולי אפילו גורעים".

מרגלית התראיין הבוקר בגלי צה"ל ונשאל לגבי הסיבות לכך שטורו נדחק מהעמוד הראשון לעמוד 37. "הבוקר ראיתי את הכתבה שלי – היא מופיעה מילה במילה כפי שכתבתי אותה, בעמוד 37 – אני לא יודע למה, וזאת עובדה. נדחקתי, נדחקתי", אמר מרגלית.

הכותרת של "ישראל היום" הבוקר נתנה תמיכה בלתי מסויגת להודעה השנויה במחלוקת של נתניהו ובישרה ש"כחלון יעשה מהפכה בדיור כמו בסלולר". בעוד שטורו של מרגלית הועלם מהעמוד הראשון, שני טורים אחרים דווקא הופיעו שם מלאים בדברי שבח לנתניהו. הראשון טורו של הכתב הפוליטי מתי טוכפלד, שהופיע תחת הכותרת "דווקא זו תעמולה אסורה?" והשני של הכתב הכלכלי חזי שטרנליכט תחת הכותרת "הפצצה החכמה של נתניהו".

העיתון "ישראל היום" נמצא בבעלותו של אייל הקזינו והמיליארדר היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון. האחרון הוא תומכו הגדול ביותר של נתניהו ולמעשה הקים את העיתון כדי לספק לאחרון כלי תקשורת שיתמוך בו ובעמדותיו ויתקוף את יריביו ומבקריו.

"ישראל היום" דוחה כבר כמה שנים את הטענות לפיהן הוא משמש שופרו של נתניהו. בשלטי החוצות ובקמפיינים הפרסומיים מתהדר העיתון התואר "ישר ולעניין". הבוקר גילה גם בכיר הכותבים של "ישראל היום" עד כמה הסיסמא הזו ריקה מתוכן.