לפני כמה שבועות פרסמתי כאן דין ודברים שהתנהל בישיבת הממשלה בנוגע לזכויות בעלי חיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אז כי דעתו בנושא השתנתה אחרי שקרא את ספרו של יובל נוח הררי "הבנתי מהספר שיש לבעלי חיים תודעה יותר ממה שחשבנו", אמר אז נתניהו. "זה מטריד וגורם לי למחשבה שניה".

דבריו של נתניהו היו מפתיעים. שרת המשפטים, ציפי לבני, צמחונית מגיל 13, היטיבה לתאר את הרגשת הנוכחים בחדר. "לשמוע אותך אומר את זה זה כמו מיים חיים לצמא במדבר", אמרה לנתניהו.

אתמול (יום ראשון) עשה נתניהו צעד נוסף, גם אם סמלי, לקידום אג'נדת זכויות בעלי החיים. ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו נפגשו אתמול בביתם עם מגישת החדשות לשעבר, מיקי חיימוביץ', שפעילה כיום בתחום זכויות בעלי החיים ומובילה את פרויקט Meatless Monday.

חיימוביץ' סיפרה לבני הזוג נתניהו על הקמפיין הבינלאומי ועל ההיבטים הבריאותיים וההשלכות הסביבתיות של הגידול המשמעותי בצריכת בשר.

בנימין ושרה נתניהו עם מיקי חיימוביץ'; צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ

בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה בעניין נמסר כי נתניהו ורעייתו סיפרו לחיימוביץ' "כי הם ממעטים באכילת בשר וכי בנם יאיר הוא צמחוני בשנים האחרונות".

ראש הממשלה סיפר גם לחיימוביץ' על הדרך שבה השפיע עליו הספר "קיצור תולדות האנושות" של יובל נוח הררי. שרה נתניהו אמרה לחיימוביץ' כי היא "באה מבית עם הרבה מודעות לנושא". אביה של שרה נתניהו, שמואל בן-ארצי היה צמחוני. לדבריה, היא מעוניינת לעזור ככל האפשר "בהגברת המודעות והרגישות של אנשים נוספים לסבלם של בעלי החיים בתהליך הזה".

בהודעה של לשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי חיימוביץ ציינה בפגישה שאם כל אחד יפסיק לאכול בשר יום אחד בשבוע תרד הצריכה באופן משמעותי. "הרעיון של meatless Monday  אינו להוריד בשר מהתפריט אלא להוסיף אלטרנטיבות ראויות למנות עיקריות צמחוניות שיאפשרו בחירה", אמרה.