חודש אוגוסט. המחצית השנייה של הקיץ כבר כאן. ההארד-קור של ההארד-קור. הנחמה היחידה שאני מעלה על הדעת היא שהספרה 8 מופיעה על לוח השנה, מה שאומר שאנחנו צעד אחד קרובים יותר לנובמבר. אותו חודש שבו בלוטות הזיעה שלי יורדות לחצי משרה.

המזל הגדול שלנו הוא שבניגוד אליי, שרק יושב ומקטר לכם, יש אנשים אקטיביים שמנסים להעביר לנו את הקיץ הזה קצת יותר בקלות. אולי אפילו לגרום לנו ליהנות, אם כי מבחינתי בטמפרטורות האלו נכון יותר יהיה לומר פחות לסבול. 

בניגוד לשבועות האחרונים, בהם עטפתי אתכם במחשבות, הגיגים, משאלות ותהיות בנוגע ליין, החלטתי שזה הזמן לעבור לתכל'ס ופשוט לזרוק אתכם מהבית ולתת ליין לדבר במקומי. אז מה יש לי להציע לכם?

ראשית, פסטיבל היין בירושלים, שיתקיים עד ה-8 באוגוסט. אם הפוסט שלי מלפני כמה שבועות על פסטיבל היין בתל אביב עורר בכם קצת חשק, זה הזמן לעלות למוזיאון ישראל. אני תמיד מרגיש כתייר כשאני עולה ירושליימה, כך שזה מוסיף נופך מרגש לכל הסיפור. תוסיפו לזה את המתחם המארח והמקסים של מוזיאון ישראל ואת אחוזי הלחות המופחתים וזה בכלל נשמע טוב. בין היקבים המשתתפים תוכלו למצוא את אמפורה, הרי גליל, פלטר, רמת הגולן, רקנאטי, דלתון ועוד רבים וטובים. זאת הזדמנות מצוינת לבוא ופשוט לטעום יין על טהרת ארץ ישראל. להכיר דברים חדשים שלא יוצא לטעום ביום יום במחיר של בקבוק בודד. אני אהיה שם.

האירוע השני, שמרגש אותי באופן אישי, הוא SUMMER OF RIESLING. היזמה של אבירם כץ, הסומלייה של מסעדת טוטו, שואבת השראה מבר היין הניו יורקי "טרואר" ומחברת אותנו קצת לעולם הגדול, המכיר באצילות זן הענבים הזה. קראתי פעם באיזה ספר, שאם אתה נכנס לחנות יין ורוצה להראות מתוחכם, שאל את המוכר איפה נמצא מדף הריזלינגים. יש בזה משהו, כי איכשהו יינות הריזלינג נשארו מחוץ למשחק בהשוואה לזנים לבנים פופולריים כמו שרדונה וסוביניון בלאן, או טרנדיים כמו גוורצטראמינר ומוסקאדה. ההסבר יכול להיות נעוץ בכך שרבים מיינות אלו מגיעים ממדינות יין כמו גרמניה ואוסטריה, שלא ממש מפורסמות בישראל בזכות תעשיית היין שלהן. מה אכפת לי, יותר בשבילי.

אני מת על ריזלינג. יותר מרענן מזה כבר אין. בפוסט מקדם לאירוע שכתב אותו אבירם כץ, הוא הטיף לפחות ברבורי מוח ויותר כוסות מלאות. אז אני אתחבר לרוח הדברים ולא אוכל לכם את הראש עם סיפורים ומעשיות בנוגע לריזלינג ומה שהוא מציע לנו, אלא רק אעתיק למענכם את סגולותיו כפי שמופיעות באתר הפסטיבל העולמי:

BALANCE…OF BONE-CRUSHING ACIDITY AND POTENTIAL SWEETNESS

COMPLEXITY…LIKE A CONVERSATION WITH JEFFREY SACHS

DELICACY…AS IF BENJAMIN MILLEPIED WAS DANCING ACROSS YOUR TONGUE

LONGEVITY…SUFFICE IT TO SAY, MOSES LIVED A BRIEF LIFE COMPARED TO BOTTLES OF THIS WINE

SENSE OF PLACE…EVEN BIGFOOT'S FOOTPRINT CANNOT ENCAPSULATE ALL THE TERROIR THAT RIESLING CONTAINS

יש צורך להוסיף?

 

 

לא מעט מסעדות הצטרפו לחגיגה השנה, ביניהן מסה,עלמה לאונג', ברטי, שולחן וכמובן טוטו. אנחנו נוכל ליהנות ממגוון יינות ריזלינג מרחבי העולם וגם מישראל בתפריטים מיוחדים. אני מזהיר מראש שריזלינג הוא מאותם יינות שאפשר לשתות יותר מבקבוק אחד אז קחו מונית בחשבון… אני לא מתכוון לשקר לכםאני אמשיך לסבול הקיץ. אבל אם כבר סובלים, שנהיה עם כוס ריזלינג ביד.