התאוששתם מהאוסקר? זה לא היה פשוט (ערב שהתחיל ב"שיר הציצים" הידוע לשמצה והסתיים באשת הנשיא). בזמן שהמפסידים (ע"ע שפילברג) מלקקים את פצעיהם והמנצחים (ע"ע ג'ניפר לורנס) שותים שמפניה, דיוויד בואי שחרר לרשת שיר חדש מהאלבום הבא שלו, שייקרא The Next Day ויכלול 17 שירים.  כבר כתבתי כאן בהרחבה על האלבום הזה,  אבל הקליפ החדש לשיר The Stars (Are Out Tonight הוא סיבה למסיבה: עירום, הומור, תלבושות שגורמות ל"עלובי החיים" להיראות כמו מסיבת פורים במתנ"ס השכונתי וכמובן - האחת והיחידה, טילדה סווינטון ("חייבים לדבר על קווין", "לקרוא ולשרוף").

"אני לא מאמין, היא פשוט נמרחה על כל המדרגות". בואי וסווינטון צופים באוסקר ונהנים מכל רגע

"הכוכבים לעולם אינם ישנים", שר אחד מהכוכבים הגדולים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה הפופולארית. אחרי שתיקה יצירתית של כעשור, השיר החדש הוא המשך ישיר לעיסוק האובססיבי של בואי בתהילה ואבק כוכבים (זיגי סטארדאסט ושות'). אבל, בהיותו אמן מבריק שלא מפסיק לחדש, בואי מפגין מודעות עצמית ומגלם בקליפ גבר מזדקן, בורגני ודי נרגן שמתעצבן על כך שהשכן שלו (זמר אנדרוגני שנראה כמו בואי בראשית דרכו) משמיע מוזיקה בקולי קולות. טילדה סווינטון, מלכת הקרח של הוליווד ושחקנית שהתפרסמה בזכות המראה האנדרוגני שלה, מגלמת את אשתו, שנזכרת גם היא בימיה הפרועים כאישה צעירה.

וכך זה נראה:

אהבתם? רוצים עוד? האלבום המלא ייצא בגרמניה בסופ"ש הבא (8 במארס), ובארה"ב ב-12 במארס. בנתיים אפשר להנות גם מהקליפ המצוין של השיר הראשון ששוחרר מהאלבום החדש, Where are we now?:

ולקינוח – מסע קצר במכונת הזמן לאחד השירים המשמחים ביותר של בואי, שכיכב בלא מעט סרטים (האחרון שבהם הוא "פרנסס ה." של נואה באומבאך):