אחמד סוב לאבן עובד כתחקירן בעמותת עיר עמים. סוב לאבן הוא אחד מארבעה-חמישה מקורות-על  למתרחש במזרח ירושלים. הוא בן 35, אב לשני בנים ותושב העיר העתיקה. ביום שישי בלילה הוא ירד מביתו כדי לקנות חלב ולתעד את המהומות בסמטאות הרובע המוסלמי.

זה תמצית דבריו, צוהר למה שקורה בשכונות מזרח ירושלים בימים האחרונים:

"ראיתי ילד בורח ושלושה חיילים רודפים אחריו. תפסו אותו והתחילו לתת לו מכות, רציתי לצלם אבל פחדתי והחלטתי לחזור הביתה. אני כבר יודע שיש מתיחות אני לא בורח אני עומד כדי שהשוטרים יזהו אותי שאני לא חלק מהעניין. אבל תפסו אותי שלושה חיילים ממג"ב אמרו לי אתה זרקת אבנים, ניסיתי להגיד שאני עיתונאי והם התחילו לתת לי מכות. אחד תפס אותי בצוואר חנק אותי והם לקחו אותי לתחנת משטרה. יחד איתי עוד שני צעירים, בן 17 ובן 20. כל הדרך נותנים מכות, גם עם הרובה M16 שלהם. בפנים שמו אותי על כסא והתחילו להרביץ – מי זרק אבנים? למה זרקת אבנים? אני מנסה להגיד שאני עיתונאי, להגיד שאני עובד ב"עיר עמים" אבל הם ממשיכים להרביץ. ארבעה אנשי מג"ב ושוטר אחד שהתחיל לצחוק. אחרי 10 דקות הגיע עוד שוטר, אמר להם להוציא אותנו החוצה, שם המשיכו המכות. הבנתי שהכי טוב זה לשתוק, ממילא מה שאני אומר לא עוזר ואני רק מקבל יותר מכות. הכי גרוע שלא הייתה לנו אפילו זכות לדבר. כי אם אתה מדבר אתה מקבל מכות. אתה מרגיש כמו ילד קטן.

אחרי שעה נכנס קצין ואני שומע שהוא רב עם השוטרים שעצרו אותנו, והוא אומר להם שלא עשינו כלום. אבל אחרי שעה וחצי לוקחים אותנו לקישלה. שם אנחנו נשארים עם אזיקים על הידיים במשך חמש שעות. הילד בן ה-17 קיבל בעיטה בין הרגליים והוא כל הזמן צריך לשירותים, אולי 15 פעם.

בחמש וחצי בבוקר נכנס חוקר ואומר תשחררו לו את האזיקים, אמר לי תשמעו אנחנו מצטערים עצרנו אתכם בטעות.

אבל מה שבאמת הכי גרוע זה שהילד שלי בן שנתיים אמר לי: 'אבא היהוד לקחו אותך?'. הוא שמע אותי צועק מתחת לבית וראה את הדם. אני מנסה לגדל אותם רחוק מהסכסוך הזה, אבל השלטון מצליח בכל פעם להכניס אותם לאמצע של הדבר הזה." 

ממשטרת ירושלים נמסר כי השלושה נעצרו אך שוחררו לאחר שבבדיקת מצלמות האבטחה התברר שהם לא היו מעורבים בידויי האבנים. במשטרה לא הגיבו על האלימות שהפעילו השוטרים.