הכל כאן בכריסטמס. קישוטים מוגזמים, סנטה קלאוסים זקנים בקניונים וכמות לא סבירה של עצי אשוח עם כמות עוד יותר לא סבירה של מנורות צבעוניות. חשבנו לקנות אחד, אבל בחווה רצו שנחטוב אותו בעצמנו, מתברר שזה חלק מהקטע. ויתרנו. יש פה גם איזה אגם אחד עם מלא אורות צבעוניים שכולם אמרו לנו שחייבים ללכת לראות, למרות שהם לוקחים 15 דולר בכניסה. ויתרנו גם על זה (אבל הצצנו מהכביש).

לא לגמרי ברור לי עדיין מה בדיוק עושים בכריסטמס (חוץ מחופשות סקי במחירים מופקעים), אבל לגמרי ברור לי מה עושים לפני כריסטמס: קונים מתנות. זה לפחות מה שמסתמן על פי כמות האנשים בקניונים ולאור העובדה שבאתרי האינטרנט המקומיים כל מה שאפשר למצוא בשבוע האחרון זה רשימות על גבי רשימות של מתנות מומלצות, עם כל פילוח אפשרי.

הרשימות הכי פופולריות כאן, כיאה לעמק הסיליקון, הן כמובן אלה הסוקרות את המתנות הכי מומלצות לגיקים. ומה שיפה ברשימות האלה, זה שחלק מהגאדג׳טים המוצעים בהן בכלל לא קיימים עדיין. מתברר שמתנות עתידיוית, כאלה שיצאו לשוק בעוד מי יודע כמה זמן, הן הלהיט הנוכחי.

אני לא חושב שמישהו כאן יקנה לי משהו, אבל הנה עשרה דברים (מהווה ומהעתיד) שלא הייתי מתנגד לקבל.

1.אני אף פעם לא זוכר אם נעלתי את הבית. המנעול הזה שנשלט על ידי הסמארטפון מכל מקום הוא מסוג הדברים שאתה לא מבין איך לא חשבו עליהם כבר מזמן. ובגלל שכבר מספיק אנשים קנו, בקרוב הוא אפילו יגיע לשוק.    


2.בעיה דומה יש לי עם מנעולי אופניים. אני שונא את המנעולים עם הקוד ואיכשהו תמיד מאבד את המפתח. אם מנעול הסמארטפון הזה יגיע לשוק, אולי אפילו אקנה אופניים.

 

3.אני לא עושה סודוקו, גם לא ממש סובל מבעיית שעמום שירותים (כמו כולם, נכנס עם האייפון). אבל זה נראה לי די מגניב (במיוחד אם אתה מספיק דפוק כדי להכנס לשירותים עם כלי כתיבה).

 

4.בעיקרון יש לנו מקרר, אבל זה נראה לי די מגניב, עולה רק 10 דולר ויאפשר ללפטופ שלי להוכיח שהוא לא מפיק רק חום. 

5.אין פה שלג ואנחנו לא נצורים בבתים, אבל יש פה ימים (ובעיקר לילות) בהם הטמפרטורה מתקרבת לאפס. כפפות עם דיבורית בלוטות׳ בהחלט יכולים לסייע.

 

6.אני לא גיימר והאמת שאין לי אף משחק על האייפד. אבל אם יהיה לי את הדבר הזה כנראה אוריד כמה.

 

7.לאנשים יש פה קטע לא ברור עם Star Wars, אבל לא אתנגד לטוסטר הזה. למרות שבדיוק קנינו אחד. 

 

8.למרות שאם כבר Star Wars אני בעצם מעדיף את הרובוט-פח הזה. ללכת כל פעם עד הפח זה עניין די מציק. 

 

9.גם המוצר הזה עדיין לא קיים, אבל כביסה זה עניין די מעיק אז אני מוכן להמתין. חולצה שמנקה את עצמה נשמע לי כמו משהו די יעיל.

 

10.משקפי התלת ממד החדשים של הסטראט-אפ הישראלי Meta אמנם ייצאו לשוק רק ביוני, אבל מהשבוע ניתן לרכוש אותם במכירה מוקדמת תמורת 3,000 דולר בלבד. ביקרתי אותם בשבוע שעבר בווילה החדשה והמטורפת שלהם כאן (שהגיעה עם אוסף טנקים בחצר) והם נתנו לי לנסות את מה שכנראה הולך להיות אחד הצעצועים הכי משוכללים בעולם. כזה אני ממש רוצה. 

ואם אתם בקטע מעצבן של להפתיע ולקנות לי משהו שאינו ברשימה, אל תחשבו אפילו על מכנסי המקלדת האלה. לא אלבש אותם בחיים.

 

וגם לא את השטיחון הכעור הזה שמגיע עם כתובת ה-IP שלכם. אנחנו עוד לא שם. גם לא נהיה.