בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, הושבעו היום 120 חברי הכנסת ה-19. מעמד רשמי שכזה בא עם לא מעט פרוטוקול בצידו, אולם 48 הח"כים החדשים, שהיו יכולים להביך את עצמם בהתנהגות לא הולמת, דווקא שמרו על פרופיל נמוך. במקומם, אשת ראש הממשלה, שרשמיות וחגיגיות אינן זרות לסדר יומה, השאירה לא מעט גבות מורמות.

אם הטלפנית במרכזיית הכנסת היתה מגיעה בלבוש שכזה, סביר להניח שהאחראי עליה היה שולח אותה הביתה עם נזיפה על זילות המשכן. בואו נאמר את הדברים בבירור: שמלת התחרה השקופה הזו לא הולמת את מעמדה של שרה נתניהו, ובטח ובטח שלא את המאורע.

יש לציין שאין זו בעיה נקודתית. לצד בעלה, הגברת נתניהו מלווה את ישראל מזה שני עשורים, בשמחות ובאסונות, בביקורים בחו"ל ובטקסים ממלכתיים. לעיתים קרובות מידי, שלא בטוב בטעם. יכול גם היה להיות הרבה יותר גרוע, זה בטוח, אבל טוב זה לא.

רבות דובר בשמלת המעיל הירקרקה אותה לבשה נתניהו לקונגרס האמריקאי ב-2011, ביום בו נאם רה"מ בפני נבחרי ארצות הברית. זאת, לא בגלל הצבע והגזרה השנויים במחלוקת יותר מתוואי הגדר ליד בלעין, אלא בשל העובדה שהשמלה מוחזרה. שנה ושלושה חודשים לפני כן, בעצרת האו"ם שבניו יורק, שרה הגיעה באותה אדרת. כמובן שלא נמליץ להוציא הון מכספי משלם המיסים על אינספור פריטי לבוש יוקרתיים, אבל תקציב המדינה יספוג עוד שמלה או שתיים. 

נראה שהתאונה של היום מגיעה מבלבול לגבי מהו לבוש "יפה". אמנם, תחרה שחורה נשמעת מהודרת כשלעצמה, אבל "תחרה שקופה שחורה עם חזיה ותו לא מתחתיה" נראית זולה מאוד בעין. אין בכלל קשר לגזרתה של שרה נתניהו, אף אחת לא תראה טוב באאוטפיט הזה. להיום – מראה סולידי וקלאסי (ובמיוחד – לא מתאמץ) צריך היה לעשות את העבודה. ולעתיד – כדאי למחוק מהארון את המושג "בגדי ערב". ההבדל בין שגרה ליום חג צריך להיות באקססוריז, באיפור ובשיער.

 

שמלה: Roland Mouret, תיק: זארה, נעליים: זארה, עגילים: PUSHMATAaHA

צילומים: צילום מסך ערוץ 22, יחידת צילום שיבא