קוסטה ריקה מזועזעת. ערוץ 7 של הטלוויזיה המקומית חשף אמש במהדורת חדשות הערב שלו, כי זוג אמריקני, גבר ואישה, הצטלמו לתוכנית טלוויזיה של רשת "דיסקברי", ותועדו כאשר הם חיים במשך 21 יום עירומים כביום היוולדם, אי שם ביערות הגשם אשר במדינה. המהומה העיתונאית לא עסקה בעובדה כי הם חשפו את ערוותם לעיני חיות היער התמימות – כי אם בשאלה מי נתן להם רשות לצוד נחשים, צבים ושאר בעלי חיים על מנת לאכול אותם ולשרוד.

בקוסטה ריקה, אשר מקדשת את ערכי השמירה על הטבע, שורה ארוכה של חוקים מחמירים ביותר בכל הקשור לאיסור על ציד, הצרת צעדיהם של בעלי החיים, פגיעה בסביבת המחייה שלהם, וכמו כן גרימת נזק לכל הצומח. לכן, המראה של בני הזוג אשר משסע נחש צפע ושולף משריונו צב, לתפריט ארוחת הצהריים, נתפס כאן כמעשה פורנוגרפי לחלוטין.

אדם וחווה עלו על העצבים לתושבי קוסטה ריקה (צילום יח"צ לתוכנית, ערוץ דיסקברי)

תוכנית הריאליטי "שורדים בעירום", מבוססת על פורמט קבוע, במסגרתו מגיעים בני זוג לאזור טבע פראי – ללא אוכל, ללא מים, ללא ציוד, וללא בגדים… כאשר עליהם להתקיים אך ורק מן המצוי סביבם, ביער. באתר האינטרנט של ערוץ "דיסקברי", מתואר כך האני מאמין של מפיקי הסדרה: "'שורדים בעירום' מביאה את חוויית השרידה לרמה חדשה. בכל שבוע אנחנו ניקח בני זוג, גבר ואשה, אשר אינם מכירים זה את זאת קודם לכן, לאחד מן האזורים בעולם בהם שוררים תנאי 'אקסטרים' – ונשאיר אותם שם לגורלם…".

הפרס של בני הזוג, יהיה העובדה שהם הצליחו להישאר בחיים. כך לפחות בלשון מפיקי הערוץ.

בפרק של התוכנית אשר צולם בקוסטה ריקה, לקחו חלק בני הזוג שיין לואיס וקים שלטון. בצילומים רואים כיצד הם נשטפים בגשם זלעפות, חומקים מסכנות איומות, משרצים ארסיים, איך הם בונים לעצמם מחסה מענפים וצמחים, ומזינים את עצמם ממה שהם מוצאים או צדים בטבע. הם גם מצליחים להדליק אש, וההישג הטכנולוגי הגדול כמעט ונגמר באסון – כאשר המחסה שלהם עולה בלהבות, ובמזל לא גורם לשריפת יער.

התחקיר העיתונאי של מערכת החדשות בערוץ 7, העלה כי התוכנית צולמה לאחר שמפיקיה קיבלו רישיון לכך, ואף שילמו כסף עבורו. מנהלת שמורת הטבע הלאומית של "אזור הרכסים הוולקניים המרכזי", הסבירה כי האישור ניתן לצילומים בפארק בראוליו קאריז'ו, ובחווה פרטית אשר צמודה לפאתי השמורה, שם גם בנו השורדים את המחסה שלהם, ולא ביער עצמו. לדבריה, בכל מיקרה, הרישיון לא כלל אפשרות של פגיעה בבעלי החיים.

אמש, לאחר שידור חדשות הערב, כבר שיגרו קוסטריקנים רבים מחאות כתובות לדף התוכנית באתר האינטרנט של "דיסקברי". הזעם היה כמובן על העובדה כי אדם וחווה האמריקנים לא הסתפקו באכילת תפוחי עץ.