סוף סוף סקנדל ללא מרכיבים גורליים כבדים בוונצואלה הנתונה בימים אלה במשבר פוליטי חמור, לאחר הפסדו בפער קטן של קפרילס רדונסקי, למועמד הצ'אביסטי בבחירות לנשיאות לפני פחות משבועיים. הנשיא החדש ניקולאס מדורו, בטרם יתבררו התלונות הרבות על זיופי בחירות, איומים על מצביעים, מעורבות ממשלתית בקמפיין ושאר צרות, ובטרם תיערך ספירת קולות מחדש – מיהר לקיים טקס השבעה, ולהרכיב ממשלה חדשה.

וכאן, הוא אכן היטיב עם העם, כפי שהבטיח. ונצואלה קיבלה את חברת הממשלה היכולה ללא ספק להתחרות על התואר השרה היפה ביותר בעולם. קבלו את אלחנדרה בניטס, בת 32, שיננית במקצועה, סייפת אולימפית, ומעתה גם – שרת הספורט של ונצואלה.

אלחנדרה – מתוך עמוד הפייסבוק שלה

היא כמובן דמות נערצת על רבים בוונצואלה – פחות בעקבות פעילותה כשיננית – ויותר בזכות הצלחותיה על מסלול הסייף, השתתפותה באולימפיאדות של אתונה, ובייג'ין, וזכייתה במדליית הזהב באליפות העולם בקובה 2005. באולימפיאדת לונדון האחרונה ענף הסייף הביא לוונצואלה את מדליית הזהב הראשונה שלה מזה שנים רבות – ואלחנדרה וחבריה לנבחרת נכנסו לפנתיאון – ויותר חשוב, היא זכתה לקבל חיבוק חם (ממש קוואץ') מאלילה, הנשיא צ'אבס, שעוד היה אז בכושר מסוים.

בשנים האחרונות גם מצאה אלחנדרה זמן לעסוק בפוליטיקה, בקרב המפלגה הסוציאליסטית המאוחדת של הנשיא המנוח הוגו צ'אבס – והיא הייתה עד כה חברת פרלמנט מחליפה של נציג מחוז בחירה באזור הבירה קאראקס (לכל חבר בית הנבחרים יש מס' 2, הממלא את מקומו בעת היעדרות, מחלה או מוות).

לפני יומיים, כאשר הציג הנשיא ניקולאס מדורו את ממשלתו החדשה – ובה 32 שרים ושרות – היה לרבים בוונצואלה רגע של נחת, כאשר הבחינו בין השרים רחבי הכתפיים ועמוסי הכרס, גם בדמותה החטובה והיפה כל כך של אלחנדרה. בין המתבשרים על כך, שמחו במיוחד גם עורכי השבועון "ז'אמדה דומיניקל", המוסף השבועי של העיתון הנפוץ "אולטימס נוטיסיאס" (בתרגום מספרדית: "ידיעות אחרונות"), אשר נזכרו כי בשנת 2008 – הכינו בתור שרות לאזרח כתבה מצולמת מרשימה מבחינה ויזואלית ובו שרת הספורט החדשה מדגמנת, תוך שקיפות שלטונית רבה – רק עם חרב סייף וקסדה לגופה…

הם שלפו כמובן את הצילומים מחדש – והביאו אותם לקוראיהם בתור "פוסטר – גזור והדבק את תצלום חברי הממשלה החדשה על קיר המוסך", או לפחות רק את שרת הספורט שלה. ההצלחה גדולה, איך לא, העם זקוק לעידוד, והצילומים הפכו בתוך יממה לדבר החם ביותר ברשתות החברתיות של ונצואלה, ואחריה אמריקה הלטינית. העולם בתור.

 למתעניינים בסייף ובפוליטיקה בוונצואלה, הנה לינק אל הכתבה ב"אולטימאס נוטיסיאס", ובו צילומים של השרה אלחנדרה:

http://www.ultimasnoticias.com.ve/noticias/actualidad/politica/foto—la-nueva-ministra-de-deportes-poso-desnuda-.aspx

אין ספק כי עורכי העיתון ישמחו לגלות לפתע אלפי כניסות של קוראים ישראלים.

נ.ב.

אומרים לי כי הדף עם הכתבה אודות השרה באתר של העיתון הוונצואלני נפל, או ספג מהלומה מטעם גורמים ממשלתיים במדינה. אולם הצילומים כבר הועתקו על ידי עשרות כלי תקשורת ביבשת, למשל:

http://www.eldiariodecoahuila.com.mx/notas/2013/4/23/alejandra-benitez-espectacular-ministra-deportes-venezuela-359761.asp

http://america.infobae.com/notas/70162-Alejandra-Benitez-la-bella-ministra-de-Maduro

http://hoyennoticias.com/2013/04/fotos-hot-conozca-a-alejandra-benitez-la-nueva-sexy-ministra-del-deporte/