את השבוע נסגור עם יום בחיי אדן שוחט, מתכנת, יזם (face.com, aternity) ומשקיע (any.do ,commerce sciences, joy tunes). שוחט בן 35, נשוי לתמר ואב לשלושה ילדים. בנוסף לכל פעליו הוא גם מלמד במרכז הבין-תחומי למרות שנזרק מהתיכון. אדן שוחט הוא היום ה10 בפרויקט 365 ימים בחיים של 365 אנשים.

 05:50

מתעורר

 

מדפיס את המשימות שעומדות לפני היום. הרגל אנלוגי, עם יתרון מאוד משמעותי – לא משנה מה קיבלתי בדוא"ל, הרשימה לא משתנה. קל מאוד להתמכר להיות מעודכן, אבל הרעש מפריע למיין את הדברים החשובים לעומת הדחופים. השעה הבאה מוקדשת למשימה הכי חשובה של היום

 

 06:45

אריאל וסער דורשים את תשומת הלב שלהם, בזמן שאחיהם הגדול עדיין מנמנם לו. להתחיל את היום בבילוי עם הילדים  זה רווח נקי.

 

 07:20

ריצה בשכונה. הבוקר שניים וחצי קילומטר ב-12 מעלות. העובדה שהתחלתי את היום בבילוי עם הילדים ופעילות גופנית, כלומר המשימה החשובה ביותר של היום מאחורי מבטיחה שכל דבר נוסף שאשיג היום הוא בונוס. היזם של buffer כתב בלוג בנושא: http://joel.is/post/24064139389/the-exercise-habit

 

 08:00

עם אופק בדרך לגן. כל יום אני לומד ממנו דבר חדש על החיים.

 

 09:43

מתחילים במה שמוגדר "עבודה האמיתית". פגישה עם מייקל אינזברג מקרן בנצ'מרק. אני מאמין שקרנות הן סיכון לא יכולות לחיות כל אחת בנפרד. במיוחד בתעשייה שצריכה ואמורה להיות מבוססת ידע ושיתוף פעולה בין יחידים וחברות. לדאבוני, לעתים זה המצב בארץ - ואנחנו מחפשים יחד הזדמנויות ומקווים לשנות את זה.

 

10:40

ההג'נקשן הוא בית פתוח ליזמים במודל קהילה והאצה ייחודי של "תעביר את זה הלאה" – כל יזם פעיל מוזמן להצטרף לקהילת הג'נקשן לזמן קצוב בו יהנה מחלל מסובסד, עזרה ותמיכה מחבריו למשרד, קפה חופשי ועזרה מיזמים אחרים ש-"עברו את זה". הג'נקשין הוקם ומנוהל בחסות ג'נסיס פרטנרס בה אני מכהן כשותף. כל יום חמישי אני מבלה שם את היום במטרה לעזור לעשרים היזמים הנמצאים במחזור הנוכחי, לדבר, לייעץ, להקשיב, להציע.

 

 כל חברה נמצאת בג'נקשין לתקופה של שלושה חודשים (התקופה נקראת "וויב" – גל) עד היום עברו בג'נקשין יותר מחמישים חברות, כל אחד מהחברים לשעבר מגיע לעזור ולתמוך במשתתפים החדשים, אני מדבר הרבה על קהילה ותמיכה ועזרה בתעשייה – פה אני מרגיש שזה בא לידי ביטוי בצורה היפה ביותר, סוף סוף מודל קיבוצי שעובד.

 

 11:23

 פגישת צוות, ליתר דיוק: צוותים. כל המשתתפים יושבים יחד וחולקים אתגרים ובעיות, וגם הצלחות. כל פעם מחדש אני עומד נדהם מהדרכים המגוונות והיצירתיות בה אנשים תומכים זה בזה ומיכולת היחיד לעזור לקבוצה שלידו, החל מתכנון לוגו או מבט מעמיק בעיצוב, עבור דרך עזרה בשיווק ורעיונות יצירתים לתקוף את השוק וכלה בסבב שאלות-תשובות עצבני וקבוצת ביקורת על המוצרים עצמם.

 

 12:20

שאר היום ללא יומן. אני יושב על הספה ומדבר עם מי שצריך אותי, בתמונה אני מייעץ באחד הנושאים שסטארט -אפים צעירים רבים מתמודדים אתם: איך מציגים את המודל העסקי למשקיעים פוטנציאלים.

 

 פרויקט טלוויזיה חדש

 

 אנחנו כבר בגל השביעי של הג'נקשין, מנסים לפצח אסטרטגיית שיווק לבולט

 

 14:10

instruMagic נותן בדמו, מנגן את guns and roses על ה-iPad. שווה!  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VgasR6-jpmw

 

 אחד הדברים שאני מנסה לאפשר בג'נקשין הוא מפגשים עם אנשים ויזמים מרחבי העולם שמגיעים לכאן ללמוד מדרך החשיבה הייחודית לישראל. המפגשים האלו מייצרים הפריה הדדית. פה אנחנו מארחים משלחת של אנשי עסקים וסטודנטים ממוסקבה. הם הגיעו לכאן על מנת ללמוד כיצד מייצרים חדשנות.

 

 היתרון: השקיעה מהג'נקשיין מדהימה מתמיד. החסרון: הפסדתי את האמבטיה של אריאל וסער

 

 אמנם הפסדתי את אריאל וסער, אבל אופק ממלא את החסר במופע היפסטרי אצל רופאת העיניים, כבר אמרתי שהילד כוכב?

 

21:40

ארוחת ערב אצל חברים טובים.

 

 01:17 בבוקר.

 טקס הערב המסורתי: עובר על המייל עד שאין יותר אימיילים, הרשימה למחר מוכנה. מוודא שהילדים ישנים ומכוסים. מכוון את לעוד ארבע וחצי שעות, לילה טוב!