הבוקר ראיין גולן יוכפז את איילת שקד, מספר 5 ברשימת הבית היהודי – וסליחה על השטחיות – אחת הדמויות הכי מצחיקות בארץ נהדרת.  הם דיברו על הקמפיין החדש של הליכוד (קשה לי לקרוא לו בשמו המלא כי הוא לא ביתי בשום צורה), זה שטוען שהרשימה של בנט שוביניסטית. למה? כי בין   היתר  הרב בן דהן, מקום 4 ברשימה, טען שצריך לבטל, כך יוכפז שמצטט את גדעון סער איש הימין הקיצוני של הליכוד, את הועדה למעמד האישה בכנסת.

שקד, שלא יודעת לשמוע אף שאלה עד הסוף, קופצת להתגונן והפעם שומטת את השטיח מתחת לגולן יוכפז . "הוא לא אמר לבטל" הא זועקת בשידור "רק הציע לאחד עם הועדה למעמד הילד, כי יש שם הרבה נושאים חופפים".

ואני שואלת: למה רק הועדה למעמד הילד? בואו נאחד את הועדה למעמד האישה גם עם הועדה למעמד הקשיש, מקבלי הקלות המס, וגם הזוגות שהתחתנו בקפריסין. בכל הקבוצות האלה, אני מתחייבת, יש נשים.

הצעתו ה"משופרת" של בן דהן, לפי שקד כמובן, עוד יותר גרועה מהמקורית. קודם הוא היה סתם שוביניסט שלא חושב שטיפול במעמד האישה הוא נושא חשוב. ככה זה רבנים, כבוד בת מלך בבית פנימה.

ההצעה השניה מוכיחה שהוא  היפר-שוביניסט שחי עדיין בתקופה בה אישה וילדים חד הם. אישה היא לא אדם שעומד בזכות עצמו, שרוצה לממש את עצמו בתחומי חיים שונים. לא ולא. אישה ואמא זה אותו דבר. איש ואבא לעומת זאת, זה עניין אחר לגמרי. אבא לומד תורה, ברור. האישה כבר תהיה עם הילדים.

 הרב בן דהן ודאי לא יכול להעלות בדעתו אישה שאין לה ילדים. רק הבוקר שמעתי את יונה מצגר משבח עמותות כמו אפרת כי "הפלה זה רצח". מה זה משנה למה נעשתה ההפלה?

אישה, עבור רבנינו, היא כלי קיבול לילדים בסך הכל , תפקידה להרבות את העם, לפרות ולרבות  ולמלא את הארץ, לכן אין סיבה לדבר בה בוועדה נפרדת בכנסת. בשביל מה? נחבר אותה לילדים ונחסוך קצת זמן.

העובדה שאיילת שקד חושבת שככה היא מגנה על מספר 4 ברשימה, עצובה מאוד. עוד יותר עצוב שגולן יוכפז השתתק כפודל נזוף כשהיא הציעה עת  ההצעה ההזויה הזו.כל הנושא החדש והחשוב הזה שקוראים לו הורות משותפת, זה שמחבר את הילדים להוריהם, לשניהם, לא רק לזו שתוותר על הכל ותישאר בבית כדי להכין עוד עוגה, ממש לא חשוב. אישה . ילד. אותו דבר.

קשה לי להגיד את זה אבל הליכוד צודק הפעם. הבית היהודי היא מפלגה ימנית קיצונית וגם שוביניסטית לעילא. זה כנראה לא יפריע לה לקבל 15 מנדטים .